Dixit – gra planszowa dla kreatywnych… i nie tylko!

Szukasz gry dla siebie i swoich znajomych, która pobudzi waszą kreatywność? Dixit jest pozycją, obok której żaden fan gier planszowych nie może przejść obojętnieSzukasz gry dla siebie i swoich znajomych, która pobudzi waszą kreatywność? Dixit jest pozycją, obok której żaden fan gier planszowych nie może przejść obojętnie. Ta nietypowa zabawa w skojarzenia obudzi w tobie prawdziwego bajkopisarza!

Prosta i intuicyjna

Rozgrywka w Dixit jest wyjątkowo prosta – w kilka minut opanujesz wszystkie jej zasady. W czasie gry każdy z uczestników w swojej turze wciela się w bajarza, który spośród sześciu kart na swojej ręce wybiera jedną, do której stworzy skojarzenie. Skojarzeniem może być pojedyncze słowo, zdanie, dźwięk, a nawet cała historia czy wiersz. Im kreatywniej, tym lepiej! Ważne, by skojarzenie nie było ani zbyt konkretne, ani zbyt abstrakcyjne. Bajarz zmienia się w każdej turze, dzięki czemu wszyscy gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności w kreatywnym tworzeniu skojarzeń.

Pozostali gracze ze swoich kart wybierają tę, która ich zdaniem najbardziej pasuje do skojarzenia, pozostawiając ją niewidoczną dla innych uczestników poza bajarzem. Ten, po zgromadzeniu wszystkich kart, miesza je i odkrywa. Zadaniem graczy jest wskazanie karty bajarza – tej, do której oryginalnie stworzone zostało skojarzenie. Jeśli się im to uda, otrzymują punkty, niezbędne do wygrania gry. Punkty mogą zyskać również ci gracze, którym udało się skutecznie zwieść przeciwników.

Dla osób w każdym wieku


Dzięki prostym zasadom w tej grze planszowej mogą wziąć udział również dzieci od 8 roku życia. Znane ze swojej wyobraźni maluchy doskonale sprawdzą się przy wymyślaniu skojarzeń i tworzeniu historii. Jednocześnie Dixit doskonale sprawdzi się jako gra dla grupy dorosłych znajomych. Tworzenie niebanalnych skojarzeń do obrazków nie tylko wzbudzi w nich dziecięcą kreatywność, ale również pomoże obudzić ducha rywalizacji. Świetna zabawa gwarantowana!

Ogromnym atutem Dixit jest przepiękna oprawa graficzna. Niesamowite ilustracje autorstwa Marie Cardouat wprowadzają graczy w świat wyobraźni, zachęcając do kreatywnego myślenia. Jednocześnie wszystkie grafiki zostały zaprojektowane tak, by przedstawiane na nich obrazy były niejednoznaczne, do pewnego stopnia abstrakcyjne. Dzięki temu każdy gracz widzi w nich co innego, a to dodaje Dixit grywalności. Dodatkowo standardowe pionki zastąpiono tu drewnianymi króliczkami, doskonale wpasowującymi się w bajkowy klimat gry.

Dla największych fanów autor gry przygotował specjalne dodatki, takie jak Dixit: Wspomnienia czy Dixit: Podróże. Dostępne w nich specjalne karty (najczęściej w taliach po 84 sztuki) dodadzą grze jeszcze więcej różnorodności i emocji. Przy pomocy dodatkowych talii można również stworzyć swoją własną, spersonalizowaną talię kart, które najbardziej odpowiadają konkretnej grupie graczy.

Hand obraz autorstwa freepik - www.freepik.com